۱۲۰۰ طرح گردشگری راه اندازی می شود – مجله غذا و سلامت

Posted by

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تا پایان کار دولت دوازدهم ۱۲۰۰ طرح گردشگری در کشور به بهره برداری می رسد
علی اصغر مونسان در آیین راه اندازی طرح های حوزه گردشگری خراسان رضوی توسط رئیس جمهوری، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید اتفاق های بزرگ و موثری در حوزه صنعت گردشگری کشور روی داده است.

مونسان با بیان اینکه امروز پنج طرح در حوزه صنعت گردشگری خراسان رضوی به بهره برداری می رسد، افزود: راه اندازی این طرح ها برای ۵۷۰ نفر شغل ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه اکنون ۱۷۰۰ طرح گردشگری در حال تکمیل است، افزود: تا پایان کار دولت دوازدهم ۱۲۰۰ طرح از این تعداد به بهره برداری می رسد.

این طرح ها شامل اقامتگاه بوم گردی باغدشت کاشمر با مساحت ۲۳۰ مترمربع، اقامتگاه بومگردی بهرآباد جوین با مساحت ۳۲۰متر مربع، بازسازی هتل پارک حیات شامل ۳۱۳ اتاق و ۶۲۴ تخت با زیربنای ۲۳ هزار متر مربع در زمینی به مساحت ۳۵ هزار متر مربع، طرح توسعه هتل ساکن مشهد با ۲۵ اتاق و ۶۰ تخت و زیربنای ۲۸۴۳ متر مربع، مرحله نخست سایت موزه شهر تاریخی سنگ بست فریمان و احیای این اثر دوره غزنوی در ۶ هکتار است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

وی با اشاره به فعال بودن بیش از ۳۰۰ طرح حوزه گردشگری در استان خراسان رضوی با ۷۷۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، ادامه داد: تا پایان امسال ۳۴ هزار تخت به ظرفیت اقامتی این استان افزوده می شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تا پایان کار دولت دوازدهم ۱۲۰۰ طرح گردشگری در کشور به بهره برداری می رسد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *